Enter ile arama yapabilir, ESC ile çıkabilirsiniz.

21 Gün Kuralı

İddaalı bir başlık olduğunun farkındayım. Gerek bilimsel gerek ruhsal açıdan yapılan bir çok araştırma insanın alışkanlıklarından vazgeçmek veya alışkanlık kazanması için 21 günün yeterli olacağını ispatlamıştır.

Kilo kontrolu ve spor alışkanlığı kazanmayla başlayalım. 21 gün boyunca günlük çok değil yalnızca yapacağınız 45 dakikalık yürüyüş ile 22. gün artık yürüyüş yapmadan huzurlu uyuyamaz hale geleceksiniz. 21 gün ekmegi unutun, çikolatayıda.

Veya çok başka birşeyi, 22. gün yeni hayatınıza merhaba deyin. Bu yalnızca fiziksel bir gelişim programı değil, unutmak istediğimiz eski sevgiliyi hepimiz yaşamışızdır. 3×7 programı ile 3 er günlük onu aramama hedeflerini gerçekleştirerek 22 gün yeni hayatınıza merhaba diyeceksiniz.

Benim kazandığım alışkanlığa gelince;  kitap okumayı sürekli erteliyordum  ve bu gün 36. günüm her gün en az 1 saat kitap okuyorum.

Kendinize faydalı alışkanlıklar kazandırıp, size zarar veren alışkanlıklardan kurtulmalısınız. Kazanacak birçok sey varken olduğumuz yerde saymayı tercih etmekte kendimize haksızlık ettiğimizin farkına varmalıyız..

Ben şimdi 45 dakikalık yabancı dil alışkanlığımı pekiştirmek için izninizi istiyorum..

Hepimize bol şans..

Yorumlar

2 Yorum

Sinan-kupeli

Tebrikler , paylaştım.

temtek

Çok teşekkür ederim.


Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.