Enter ile arama yapabilir, ESC ile çıkabilirsiniz.

Ben Kimim ?

Ben Gültekin Temtek.

Çalışma hayatına, ilk olarak hayatta kalmak amacıyla girdim.
Ancak insanları köleleştiren ve tekdüze bir düzleme sokan bu sıkıcı sistemin ufak bir parçası olmayı en başından beri reddettim. Üstelik ne bir güvencem, ne de bir dayanağım vardı. Ama hayat zaten, risk almaya değecek kadar engebeli bir yol değil mi?

İşte bu mantıkla, kendimi geliştirebilmek ve sıcak para kazanabilmek için 90’lı yılların sonunda seçimimi bilişim sektöründen yana yaptım. Birkaç işte çalışarak, kendime bir 386 mmx almak amacıyla birikim yaptım. Emektar dostum 386 mmx ile geçirdiğim zamanda yanılarak, araştırarak ve doğrusunu öğrenerek yaptığım işi daha da ileriye götürdüm. Ancak itiraf etmeliyim ki oldukça yorucu bir süreç yaşamama rağmen; hedeflediğim çalışmaları yapabildiğimi gördükçe çok daha farklı projeler üretmeye başladım.

Yazdığım her kod, sanki anlamını sadece benim bildiğim “açıkça belirtilmiş kelimeler” gibiydi.

Diyeceğim şu ki, eğer işinizi çok sever ve üstüne giderseniz size daima ipuçları verir. Ben de hakkında oldukça kafa yormuş olduğum programcılığın, gelecek yıllar için çok da ihtişamlı olmadığını anladım.
Teknolojik gelişmelerin ne kadar içinde olursanız olun, gelecek grafiğini çizmeniz yine de zordur. Ben sadece tahmin yürüterek ve elimdeki ipuçlarını bir araya getirerek; internet kullanımının artacağını, insanların sosyal ağlar oluşturacağını ve dolayısıyla dijital pazarlama sektörünün tüm sektörlere nazaran hep bir adım önde olacağını öngördüm. Öngörü demişken, bunun bir yetenek olmadığının; sadece yaptığım tahminler konusunda oldukça şanslı olduğumun altını çizmek isterim.

Dünya ülkelerinde küreselleşme sonucu soyut sınırların kalkması ile beraber oluşan değişimler, bana yeni fikirler verdi. Bu sebeple çalışmalarımı kendi çabalarımla farklı bir yöne kaydırdım. Sahip olduğum ticari zekayı, internet platformuna uygulayarak bir dizi projeler ürettim. Hala devam etmekte olan bazı projeleri kendimden bağımsız kıldım ve çok daha ütopik projeler üretmeye karar verdim. Bunlardan bir kaçı ise gerçekleşmek için gün sayıyor.

Bunun yanı sıra, proje yöneticiliği ile beraber dijital pazarlama ve sosyal medya alanında; büyük şirketlere sahip oldukları vizyonları değişen dünyaya nasıl entegre edecekleri hakkında eğitimler vermekteyim.
Dijital pazarlama ile yoluma devam ettiğim süreçte, tanıştığım Multi Level Marketing (Çok Katlı Pazarlama) sektörü üzerine araştırmalar sürdürdüm, mevcut pazarlama yöntemleri ile karşılaştırmalar yaptım ve sonuç olarak sektörün en büyük oyuncusu ile çalışmaya başladım. Ayrıca Multi Level Marketing yazılım ve uygulama stratejileri geliştirme yoluna girdim.

Birçok kişinin uzmanı olduğunu ileri sürdüğü “kişisel gelişim”den ziyade, daima “kitlesel gelişimi” destekledim ve dünden bugüne 7 milyar insandan sektörel gelişmeleri öğrenerek hareket ettim.

Sahip olduğum bilinci ve her geçen gün öğrendiğim sektörel bilgileri aktarmak amacı ile de sizlerle bu platformda buluşmaktayım.