Enter ile arama yapabilir, ESC ile çıkabilirsiniz.

Network Marketing Sektöründe Verimlilik – Daha Fazla Kişiyi İşe Alın!

Aslında bu sektörde başarının temeli sunum yapmaya ne kadar vakit ayırdığınız ve yoğunlaştığınız ile doğru orantılıdır.
Herhangi bir satış işinde olduğu gibi, Network Marketing işinde bir sayı oyunudur. Amacınız insanların ürün ya da işinizi incelemesini sağlamaktır.

Sizlere 3 adım planını kullanarak nasıl Network Marketing işinizin verimliliğini arttıracağınız ve ekibinize daha fazla kişi alabileceğinizi anlatacağım.

Bu arada, ekibinizdeki herkesin yazıyı okumasını sağlayarak verimliliğinizi arttırmaya başlayabilirsiniz. 🙂

Network Marketing sektöründe verimlilik arttırmak için 3 Adım Planı 

1. Adım: “Siz” üzerine çalışın;

Daha üretken olmak istiyorsanız, düşünce kalıplarınızı, krizlere karşı duygusal tepki ve yaşamınızda ve işinizde neyin mümkün olduğuna inandığınız konular üzerinde çalışmalısınız.
İnsanlar duygusal olarak olumsuz bir durumda sıkışıp kaldığında hemen negatif düşüncelere kapılırlar. Bu gibi durumlarda üretkenliğinizi arttırmak için yapacağınız ilk ve en önemli hamle pozitif düşünmek olacaktır.

Pozitif bir düşünce yapısına sahip olmadığınız sürece hiçbir yöntemin Network Marketing sektöründe size faydalı olamayacağını bilmenizi isterim.

Hedeflerinize ulaşmanın “mümkün” olduğuna inanmanın bir yolunu bulmalısınız !
Çünkü başarınızın boyutunu belirleyecek ana etkenlerden bir tanesi de inançtır. İnancınızı geliştirmek için günlük hayal seansları yapabilirsiniz. Her gece yatmadan önce hedeflerinizi başarmış olduğunuzu hayal etmeniz inancınıza büyük katkı sağlamakla beraber motivasyonunuzun yüksek kalmasını sağlayacaktır.

Son olarak unutmamanız gereken motivasyon iç ve dış motivasyon kaynakları olarak ikiye ayrılır. İç motivasyon kaynağınız sayesinde bu işe başlarsınız fakat daha başlar başlamaz en yakınlarınız başta olmak üzere dış motivasyonunuzu yıkmaya çalışırlar.
– O iş olmaz..
– Ben biliyorum o işleri..
– Kime satacaksın, kimse almaz o ürünleri..

Bu cümleler tanıdık geliyor mu ? Merak etmeyin bu işe başlayan herkesin duyduğu cümleler bunlar. 🙂
İç motivasyonunuz ne kadar güçlü olursa, dış motivasyonunuzu bu cümlelerle yıkmaya çalışanlara karşı sakin ve profesyonelce işinizi anlatabilirsiniz.

2. Adım: Günlük Tekrar

Network Marketing sektöründe başarı her gün yapılan küçük eylemlerin tekrarı ile gelir. Dolayısı ile her gün 3 ila 5 arasında kişinin şirketinizi ya da ürününüzü incelemesini sağlayamıyorsanız üzgünüm ama bu iş sizin için hayalden öteye gidemez.
Kısacası Network Marketing işi, işinizi anlatmaktan başka bir şey değildir.

Günümüzde aslında Network Marketing yapanların en çok yakındığı konu budur. Kimi zaman günde 3-5 sunum yapmak ciddi yorucu olabilir ve bunları otomatize edecek bir sistem arayışında olurlar.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber her sektör olduğu gibi Network Marketing sektörüde bu değişimden etkileniyor ve artık adaylarınızın tek tıkla ürününüzü ya da işinizi incelemeleri için sizin yerinize çalışan sistemler mevcut.

Böyle bir sistemi biz ekibimiz ile kullanmaya başladığımızdan beri oldukça güzel sonuçlar aldık. Sistem bizim yerimize adaylarımıza işi anlatıyor bize kalan sadece adaylarımızı arayıp “EVET” cevabını almak oluyor.

Böyle bir sistem içinde olmak için buraya tıklayarak bana ulaşabilirsiniz 🙂

3. Adım: Sosyal Medya Stratejileri Kullanın

Yapacağınız şey aslında; 2. adımı anlık sonuçlar elde etmek için kullanırken, sosyal medya platformlarını kullanarak uzun vadede sürekli aday bulmanızı sağlamaya ve satış oluşturmaya yardımcı olacak online stratejiler oluşturmak için çalışmaktır.

Sosyal Medya ve internetin gücünü doğru kullandığınız sürece durdurulamaz bir ekip inşaa edebilirsiniz.

Örneğin ekibimize bu eğitimleri vermeye başladığımızdan veri soğuk çevre kayıtlarında %40 gibi bir artış gözlemledik.


Özetlemek gerekirse,

Network Marketing işininizi büyütmek için :
– Kendiniz ve hedefleriniz konusunda gerçek bir inanca sahip olmalısınız.
– Günlük olarak 3-5 kişi ile kontak kurup işiniz veya şirketinizi inceletmelisiniz.
– Potansiyel adaylar ve ya satış için İnternet’i kullanın.

 

Küçük bir rica..
Eğer bu yazıyı yararlı bulduysanız ya da bu yazı sayesinde hatalarınızı farkına varıp an itibari ile hayatınızda neleri değiştireceğinizi yorum olarak yazar mısınız ?

Yorumlar

5 Yorum

Maruf Gamze ÇAĞLAYAN

Network te başarı için harika tespitler yapmışsınız sayın temtek bahsettiğiniz sistemi sayenizde kullanıp başarıya ulaşanlardanız. Tespitleriniz ve network e getirdiğiniz profesyonel bakış açınız sayesinde network e olan anlayış sizin sayenizde değişerek, gerçek bir işe dönüştü. Biz doktorların dahi profesyonelce bu sektörde var olarak insanlara gerek fayda gerekse iş imkanı sunan çok önemli bir iştir network. Katkılarınız büyük iyiki varsınız.

Eren Doruk

Gültekin bey, yazınızı hayranlıkla okudum ve gerçekten hatalarım gözümün önünden film şeridi gibi geçti. Bahsettiğiniz gibi günlük hayal seanslarını uzun zamandır atlıyordum, tekrar uygulamaya başlayacağım. Ellerinize sağlık, teşekkürler.

Kezban Moeed

Network Marketing in dinamikleri inanç sunum ve takip bu üçü bir araya geldiğinde kopyalanın gücüde ortaya çıkıyor. sayenizde kullanmaya başladığımız sistem sayesinde herşey dahada mükemmel hale geldi. Teşekkür ederiz emekleriniz için

Ayşe Nihane

Yazıklarınızı okuyuna farkında olmadan yaptığım bir çok hatayı farkettim.
Bu güzel yazı için çok teşekkür ederim.

hülya dağlı

söylediklerinizi hayal olarak yapmaktayım. artık hareket zamanı geldi. sonuç aldığımdada buraya yazarım


Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.