Enter ile arama yapabilir, ESC ile çıkabilirsiniz.

YouTube ve Video Marketing

Artık sosyal medya stratejileri oluştururken YouTube’u kullanmak neredeyse zorunluluk haline geldi. İster yerleşik reklamlar ile isterseniz viral reklamlarınızı hazırlayarak ürün veya hizmetinizi YouTube üzerinden doğru hedef kitleye ulaştırabilirsiniz.

Video marketing (video pazarlama) yönteminin yüksek dönüşüm oranlarını görmezden gelmemiz mümkün olmadığı gibi, YouTube’un bir video paylaşım sitesi olmaktan öte; en büyük ikinci sosyal medya platformu haline geldiğini de unutmamak gerekir.

Video embed özelliği yanı sıra; Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya kanalları tarafından gömülü player desteği vermesi, video marketing operasyonlarımız için YouTube’un en doğru platform olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca Google Adwords reklamlarını kullanarak, arama sonuçlarından gelen trafiği YouTube videolarınıza yönlendirerek ürün veya hizmetinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Şu an günlük 5 milyardan fazla video izlenme sayısı olan YouTube; yaklaşık 1 milyar civarında aktif kullanıcıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Geniş bant internetin yayılması ile TV izleme alışkanlıklarının azalması, YouTube platformunun kullanıcı sayısını arttırmakla beraber; her yaştan kullanıcıya sahip olmasını da sağlıyor.

YouTube, Google tarafından satın alındıktan sonra tüm Google servisleri ile uyumlu olarak çalışmaya başladı. Bu servislerinden başında gelen Adwords, video marketing yaparken büyük fayda sağlıyor. Ayrıca YouTube videoları gömülü olarak Google arama sonuçlarında yer alıyor ve dolayısıyla YouTube izleyici kitleniz, Google arama sonuçlarındaki sıranızı doğrudan etkiliyor.

YouTube tarafından yayınlanan son rapora göre mobil ziyaretçilerin oranı %50’den fazla ve bu ziyaretçiler günde ortalama 40 dakika video izlemekle beraber geçen yıla göre %100’lük bir artış görülmektedir.

Sonuç olarak, video marketing operasyonlarının en güçlü mecrası ve 1 milyar civarı aktif kullanıcısı olan YouTube’u deneyebilir ve ürün/hizmetinizi hedef kitlenize kolayca ulaştırabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.