Enter ile arama yapabilir, ESC ile çıkabilirsiniz.

Zaman Kaldıracı Nedir ?

Çeşitli sektörler açısından değerli bir kavram olan zaman kaldıracı, girişimcilerden iş adamlarına ve aylık geliri oldukça iyi olan serbest çalışanlara kadar birçok kimse tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemin ne olduğunu kısaca tanımlamak gerekirse, bir kimse günün her saatini işin başında geçiremez. Ancak işiniz, güçlü bir sitem elde ederseniz, siz başında olmadan da kendi kendini yürüterek, size kazandırabilir ve bununla kalmayıp kazancınızı sürekli biçimde katlayabilir. Bunun gerçekleşmesi için uygulanacak yöntem, zaman kaldıracıdır.

Zaman Kaldıracı Nasıl Uygulanır?

Dünyaca ünlü şirketlerin sürekli kullandığı bu yöntem sayesinde şirketler sürekli büyüyen bir çalışma ağı oluşturmaktadır. Zaman kaldıracı nedir sorusunu bir örnekle açıklamak, konunun daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Büyük bir şirket düşünün. Bu şirket bir marka olma yolunda ilerliyor olsun. Bu durumda bu markanın adını duyurabilmesi, sadece kurucusunun çalışmasıyla ya da tek bir birimin çaba sarf etmesiyle olmaz.

Markanın gelişebilmesi için işin sahibinin, yapılan işi sürekli başkalarına öğretmesi ve bu başka kişilerin de işi farklı bölgelere taşıyarak büyütmesi, ayrıca onların da bu işi kendilerinden başka birilerine öğreterek, daha da büyümek için çabalaması gerekir. Dünyaca ünlü firmaların yaptığı şey, budur. Örneğin, dünyaca ünlü bir fastfood restoranlar zincirinin ya da dünyanın her yerinde satılan bir içecek markasının verdiği bayilikler, aslında zaman kaldıracı yönteminden başka bir şey değildir.

Zaman Kaldıracı Modelini Kurmak

Zaman kaldıracı modelini kurabilmek için işin başlangıcında bir hayli yoğun çabalarla çalışmak gerekmektedir. Başlangıçta işin sahibi tarafından oturtulan sistem eğer güçlü ve aksaklıklara meydan vermeyecek biçimde tasarlanırsa, bir süre sonra bu iş kendi kendisine ilerleyecek duruma gelecektir. Zaman kaldıracı nedir ya da zaman kaldıracı sistemini kurarken neler yapılır? Sorularına verilebilecek en net cevaplardan biri de zaman kaldıracı sisteminin bir kopyalama modeli üzerinde devam ettiğidir.

Kopyalanarak Büyüyen Şirketler

İşi ilk kuran kişi, öncelikle kendi çalıştığı birimde işleri doğru bir sistem üzerine kurar. Daha sonra bu işi başkalarına öğretmeye başladığında, kendi kurduğu sistemin diğer birimlere de aktarılmasını sağlar. İlk kurulan sistem kopyalanarak, en uzak noktadaki birime kadar ulaştırılmış olur. Bu sebeple zaman kaldıracı sisteminin aksamadan ilerleyebilmesi için ilk adımda çok başarılı bir model oluşturmak esastır. İşte bu yüzden, dünyanın en zengin ve başarılı iş adamlarının yaşamlarını incelediğimiz zaman, işlerine yeni başladıkları zamanlarda bir hayli yoğun çalışarak, zeki bir model kurduklarına tanıklık ederiz.

Eğer sizde Zaman Kaldıracı ve Kopyalama‘nın gücünü kullanarak sizden bağımsız şekilde büyüyecek bir ticaret kurmak için size özel Ücretsiz Danışmanlık yapmamı istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Yorumlar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.